Kokouspalvelut
Alitalon omenaviinitila
Viinitilan kahvilassa voit maistella talon viinejä tai juoda kupin kahvia. Kahvilasta löytyy pientä purtavaa niin makean kuin suolaisenkin nälkään.
Ryhmille tarjoamme tilauksesta ruokapalveluita
Antikvaarinen oluthuone Opus K
(019) 323 686, 0500 476 632Kauppakatu 6, 08100 Lohjawww.opusk.fi/index.aspjussi.hakava(a)elisanet.fi Paikkoja: Salissa 60 , kabinetissa 20
Kokouspaikkoja: 25
Ryhmäpaikkoja: Sisäpihan terassi 60, kadunpuolen terassi 21
Opus K on ainutlaatuinen antikvaarisen kirjakaupan ja erikoisolutravintolan yhdistelmä, ainutlaatuinen Suomessa, kenties muuallakin.
Opus K oli ravintola tupakoimattomuuden edelläkävijä ollen Suomen ensimmäinen A-oikeuksin varustettu, täysin savuton iltaravintola.
Kirjavalikoimaamme leimaa asiallisuus: Löydät ihania romaaneja, laatudekkareita ja jännityskirjoja sekä kiehtovia vanhoja tietokirjoja.
Olutvalikoimamme on erittäin laaja: Hanaoluita on 15, pullo-oluita keskimäärin 50-70 eri nimikettä. Erityisesti suosimme suomalaisia pienpanimoja.
Siiderivalikoimammekin on laaja: neljä hanasiideriä, kotimaista yritämme suosia tässäkin. Pullosiiderit ovat peräisin lähinnä Suomi-Englanti-Ranska akselilta, toki muuallakin valmistettuja pullotteita esiintyy listalla satunnaisesti.
Opus K:ssa on myös monenlaisia tapahtumia: musiikki-iltoja, joissa soi jazz, pop, blues, laulelma ja erilainen populäärimusiikki sekä tietysti tietovisailu, Opusvisa.
Opus K:hon voit tulla lukemaan kirjojen lisäksi päivän lehtiä. Pöytäpeli-illat ystävien kesken ovat meillä varsin tuttu näky.
Cafe Lauri on perinteinen klassinen kahvila aivan kaupungin keskustassa. Sen juuret ovat syvll Lohjalla, mutta vaikutteet tulevat suomalaisesta ja eurooppalaisesta kahvilakulttuurista. Toimintaajatuksena on tarjota laadukkaita kahvilaelmyksi ammattitaitoisella ja ystvllisell palvelulla. Suolaiset ja makeat kahvilatuotteet valmistetaan posin paikanpll ja tuotteiden raaka-aineissa suositaan lhialueen tuottajia. Kahvilassa on mys 8-10 hengen kokoustila.
Emilia - Koti sijaitsee Hormajärven rannalla. Päärakennuksessa monipuoleinen yhteistila kalustettu noin kolmellekymmenelle hengelle , takkanurkkaus. Pienimuotoinen keittiötila jossa: jääkaappi, mikro, kahvinkeitin, vedenkeitin ja pienoisliesi. Pieni saunatila, lasikuisti ja terassi josta suora laituriyhteys järveen. Inva - wc eteisestä.Päärakennukseen johtaa invaluiska. Pihapiirissä grillikatos - nuotiogrilli - puutarhakalusteryhmiä - pihakeinuja. Ulkona istuinmahdollisuudet noin kuudellekymmenenlle - pöytäryhmiä. Mikäli on tarve majoittumiseen voi tehdä lisävarauksen " mummonmökeistä " kaksi mökkiä joissa kahdet vuoteet. Ei mukavuuksia. Hinta määräytyy : ryhmän koon , varattavan ajan pituuden ja statuksen mukaan. Varaukset: puh . 050 - 3472447, jaah.kuosmanen(a)dnainternet.net
Eväskartano sijaitsee Vivamon toimintakeskuksessa vain tunnin ajomatkan päässä Helsingistä, muutaman kilometrin päässä Lohjan ydinkeskustasta. Tarjoilemme Eväskartanossa maukkaat ateriat ja kahvitarjoilut päivittäin sekä myös sopimuksen mukaan. Järjestämme perhejuhlasi, yritystilaisuutesi tai kokouksesi ammattitaidolla. Meiltä löytyy sopivat tilat niin pienille kuin suurillekin seurueille: Vivamosali 90-180 h, Aurinkosali, 30-70 h, Kyläkartano40-50 h ja Eväskartanon ravintolasali 150 h. Kesäisin katetulle terassille puutarhamaisemaa mahtuu ihailemaan 70 henkilöä. Häiden pitopaikaksi sopivat kodikas Särkyneen sydämen kirkko (150 h) ja kesähäihin jyhkeä Pyhän Birgitan kappeli (30 h).
Hotelli Lohja
019-33 221
Laurinkatu 34, 08100 Lohja
Kokouspaikkoja: 30
Hotelli Lohja on vuonna 1988 avattu ajanmukainen ja korkeatasoisesti sisustettu pienhotelli Lohjan keskustassa. Hotellissa on 29 huonetta yhden hengen huoneesta, omalla saunalla varustettuun sviittiin. Kaikissa huoneissa on luonnollisesti suihku,wc, puhelin, radio, väritelevisio ja minibaari. Hotellissa myös sauna.
Immulan työväentalo
Puh. 019-381 394
08500, Lohja
Ryhmäpaikkoja: n.100
Viihtyisä ja avara, täysin uudistettu kahvila-ravintola Virkistysuimala Neidonkeitaan yhteydessä. Tarjoamme päivittäin lounaat, pikkulämpimät sekä märkäkahviopalvelut. Tilauksesta täyden palvelun lounaat ja päivälliset sekä kokous- ja synttäripalvelut.
Kalkkipetteri
019-34 511
Toimistohotelli Virkkalassa. Tiloja kokous- ja koulutuskäyttöön. Käytössäsi piirtoheitin ja videot. Meiltä saat mittojesi mukaiset toimitilat pienelle tai suurellekin yritykselle. Toimistorutiineja esim. postitus- puhelinvaihde-,konttoritarvikehankinnat voit halutessasi jättää henkilökuntamme hoidettavaksi ja voit itse keskittyä omiin töihisi. Kopio- ja faxkoneita myös käytössäsi. Alueella toimii myös lounasruokala josta on mahdollisuus tilata tarjottavat kokouksiin. Kokoussalin yhteydessä on myös käytettävissa pienempiä huoneita projektityöskentelyä varten. Kalkkipetteri sijaitsee Virkkalassa entisen sementtitehtaan alueella, n. 10 minuuttia Lohjalta Hankoon päin. Runsaasti ilmaista pysäköintitilaa.
Kanneljärven Opisto tarjoaa erinomaiset puitteet toimintapäiville, kursseille, kokouksille sekä leireille luonnonkauniissa ympäristössä Hormajärven rannalla ympäri vuoden. Viikonloppuisin tarjoamme ruoka- sekä majoituspalveluja ryhmille.
Karstun seuratalo
019-367 716
Karstuntie 1160, 08450 Lohja
Kokouspaikkoja: 125
Karstu-Karkali Seuran omistama Karstun seurantalo on 1900 -luvun alussa rakennettu hirsitalo. Se sijaitsee maalaismaisemassa, kylän keskustassa, Lohja-Sammatti -tien varrella osoitteessa Karstuntie 1160. Seurantalo on peruskorjattu ajanmukaiseksi. Talossa on sähkölämmitys, juhlasali näyttämöineen, tilava tarjoilutila ja hyvin varustettu keittiö sekä saniteettitilat. Alueen asukasyhdistys Karstu-Karkali Seura ry vuokraa taloa juhla - ja kokouskäyttöön. Seuralla on myös oma pitopalvelu. Tilat noin henkilölle.
Kesähotelli lohjanrinne
019-369 6699, 0400-722 793 (talviaikana)
Toivonkatu 4, 08100 Lohja
Kokouspaikkoja: 80
Kesähotelli sijaitsee Lohjan keskustassa luonnonkauniilla Lohjanharjulla. Korkeatasoinen 80 hengen auditorio sekä lisäksi kokous- ja ryhmätyötiloja.
Lohjanjärven rannalla sijaitseva Kisakallion Urheiluopisto tarjoaa erinomaiset puitteet niin tiukan kokouksen kuin liikunnallisen työhyvinvointipäivän toteutukseen. Kisakallio toimii loistavasti tapahtumakeskuksena myös kongressi- ja messutapahtumiin.Gaala, tuotejulkistus, seminaari tai henkilöstöjuhla monipuolisella ohjelmalla ovat vahvuuksiamme.
Kokoustilat 10–800 henkilön ryhmilleKisakalliossa on vieraiden käytössä useita erilaisia kokous- ja liikuntatiloja, suurellekkin ryhmälle.
Hyvää ruokaa ja iloista illanviettoaKisakallion Sport-ravintola tarjoaa maistuvat ja monipuoliset ruuat. Kokous- ja kurssipäivä huipentuu iloiseen illanviettoon suurkodalla tai rantamakasiinilla. Lohjanjärven rantaviivan tuntumassa sijaitseva rantamakasiini on oiva paikka jopa 200 henkilön ilonpitoon.
Kisafiilistä ja monipuolista sporttiaUrheiluopiston monipuoliset tilat tarjoavat loistavat puitteet sporttiin, joissa taito, tunne ja asenne ratkaisevat. Vie ryhmäsi Jäähylle - curlingin perusteisiin, Happihyppelylle Lohjan järven lainelle kirkkovenesoudun tai kajakkien kera. Patikointi Karnaisten 100-vuotiaassa korvessa, kisafiilistä GPS-rasteilla tai tekonurmigames vaikkapa auton renkailla. Huippu-uutuutena: Raid Kisakallio - Multisporttia elämysnälkäisille!
Kutsilan valistustalo
019- 333 116
Saukkolantie 636
Kokouspaikkoja: 100
Lakeside Cafe sijaitsee aivan Lohjanjärven rannalla luonnonrauhassa ja tarjoaa upeat tilat kokouksille, aivoriihille, koulutuspäiville, juhlille ja muistotilaisuuksille. A-oikeudet.
Avoinna: Kesällä: ti-su 12-22 (säävaraus)
Muina vuodenaikoina viikonloppuisin.
Laurentius-sali
(019) 369 1552
Kirkko katu 6, 08100 Lohja
Kokouspaikkoja: 461
Laurentius-sali on Anttilan koulun yhteydessä oleva Lohjan suurin auditoriomainen kokous- ja juhlatila. Istumapaikkoja salissa on 461 ja valtaosa Lohjan konserteista järjestetään tässä tilassa. Tila mahdollistaa suurta tilaa vaativien yleisötilaisuuksien, esitelmien ja konserttien järjestämisen. Salissa on kaikki nykyaikaiset kokoustekniikat. Tila sopii sekä kansalais- että kaupallisten tilaisuuksien järjestämiseen. Laurentius-sali sijaitsee aivan Lohjan keskustassa, Pyhän Laurin kirkon ja kaupungintalon lähellä.Minimivuokra 3h, alkaen 330€. Kaupallista tilaisuutta järjestäessä kysy hinta.
ABC-Restaurant on liikennemyymälän varsinainen sydän. Se on aina tilavasti ja viihtyisästi sisustettu. Tilanteesi mukaan voit asioida nopeasti tai viihtyä pitempään. Kesäisin käytössä on viihtyisä terassi, joka useissa yksiköissä on katettu.
Viihtyisä ja avara lounas- ja tilausravintola Liikuntalinnan yhteydessä. Ravintola toimii arkisin lounasravintolana ja muina aikoina tilan voi varata yksityiskäyttöön kuten kokousia, häitä, syntymäpäivä tai muita tilaisuuksia varten. Juhlaserviisi toimii myös maan alla eli Tytyrin Kaivosmuseon Tytyri-salissa.
Lohjan Kaupungin kokous- ja juhlatilat
Laurentius-salios. Kirkkokatu 6, 08100 LOHJA, p. (019) 369 1552- Salissa on 461 istumapaikkaa. Lisäksi käytössä on aulatilat ja pikkukeittiö tarjoilun järjestämistä varten- Salikartta (pdf.)
Järnefeltinsalios. Pääkirjasto, Karstuntie 3, 08100 LOHJA, p. (019) 369 1477- 80 m2 luento- ja kokoussali- Lisätietoa Lohjan kirjaston kotisivut
Harjulaos. Kullervonkatu 7, 08100 LOHJA, p. (019) 369 1552- Harjula on perinteinen kokousten ja juhlien pitopaikka. Harjulan tiloja voi vuokrata kaikenlaisiin päihteettömiin tilaisuuksiin. - Tuoleja ja pöytiä max 160hlö, teatteri- ja musiikkiesitykset max 200 hlöl- Tupakointi on sisätiloissa ja piha-alueella kielletty. Tiloissa ei saa järjestää tilaisuuksia, joissa on alkoholitarjoilu. Toimintakeskus on ehdottomasti päihteetön.
Kässän talo os. Tynninharjuntie 21, 08700 LOHJA, p. (019) 369 1552- Kässä on vuokrattavissa yhtenä kokonaisena tilana tai talosta voi vuokrata yksittäisiä huoneita monipuoliseen käyttöön. Kässän talo toimii paitsi taidenäyttelytilana myös konserttien, matineoiden, pienimuotoisten teatteriesitysten, illanviettojen, perhejuhlien yms. pitopaikkana. Pienempiä huoneita voi vuokrata erikseen kokous- ja neuvottelutilaksi.
Tytyri-salios. Tytyrikatu, 08100 LOHJA, p. 044 369 1309- Ryhmäruokailumahdollisuus 80 hengelle. Kokoustilat käytettävissä 20-100 hengelle.- Paikka sijaitsee 110 metrin syvyydessäwww.tytyrinkaivos.fi
Lohjan rukoushuone
019-325 469
Nummentie 25, 08100 Lohja
Monikäyttösali ja keittiöt voi vuokrata kristillisiin tilaisuuksiin.
Lohjan työväentalo
019-369 1552 (ma-ke), 019-331 271 (muut ajat)
Kalevankatu 1, 08100 Lohja
Paikkoja: 75
Ryhmäpaikkoja: 150
Tilat 150 hengelle ja kahvila 75 hengelle. Lisäksi kokoustila.
Lohjansaaren seurantalo
040-558 0429
Pietiläntie 2, 08800 Lohja
Lohjan Saariston Nuorisoseura ry:n omistama Seurantalo Lohjansaaressa, on yli 80-vuotias, Terijoelta tuotu, arvokas huvilarakennus. Rakennuksessa on paksuilla samettiverhoilla varustettu näyttämö sekä ruokailutilaa ja astiastot n. 100 hengelle.
Piipahda Pressoon virkistävälle kahville tai herkulliselle lounaalle työpäivän tai ostosreissun lomassa. Valikoimiin kuuluvat mm. suolaiset ja makeat leivonnaiset, päivittäin vaihtuvat lounaat sekä hyvä kahvivalikoima. Presson löydät kauppakeskus Prismasta. Presson kabinetissa tilat mm. kokousten järjestämiseen. Kahvila Pressossa on myös WLAN - yhteys. Ryhmäruokailumahdollisuus ja kokoustilat käytettävissä 40 hengelle.
Lounasravintola Punakaneli
(019) 369 5655
Suurlohjankatu 21-23 A
Lohja
Paikkoja: 80hlö
Kokouspaikkoja: 80
Uusi viihtyisä lounasravintola. Maistuvaa kotiruokaa ja maukkaita kahvileivonnaisia. Lounaspöytä seisovasta pöydästä klo 11.00-13.00 välisenä aikana. Annoksen saat niin halutessasi myös mukaan. Myös kahvia ja pullaa klo 9.00-14.00. Sopii erinomaisesti ryhmille sekä liikuntarajoitteisille.
Ryhmäruokailumahdollisuus ja kokoustilat käytettävissä 80 hengelle. Tilavaraukset ja avaimet aulaemännältä Punakanelista klo 9.00-14.00 välisenä aikana, puh. (019) 369 5657.
Lounasruokala Omenankukka
044 774 0720, (019) 322 622
Tehtaankatu 22, 08100 Lohja
Paikkoja: 70
Martinpiha on idyllinen matkailutila Lohjansaaressa lähellä Lohjanjärveä. Majoitustilat ovat talvilämpimiä aittoja. Juhla- ja kokoustilat sopivat niin pienille kuin isommillekin seurueille. Päärakennuksen Saliin mahtuu n. 45 henkeä, katetulle terassille n. 30 henkeä (tilat yhdistettävissä). Juhlavintti on suuremmille tilaisuuksille kuten häille sopiva vaihtoehto (n. 150 henkeä). Lisätilaa saadaan helposti Martinpihan omilla juhlateltoilla. Lisäksi kodikas seurustelu/kokoustila n. 15-20 hengelle, kokoustila n. 15-20 hengelle sekä 20-25 hengen puinen kota tulisijalla. Myös erilaisia aktiviteetteja, kuten melontaa, polkupyöriä, perinteinen sauna ja kylpytynnyri, sekä kahvila ja myymälä.
Marttala
019-324 467,019-321 726
Paikkarinkatu 8, 08100 Lohja
Kokouspaikkoja: 50
Meriturvan yksikössä Lohjalla ovat uudet vuona 2007 valmistuneet tilat niin pelastautumiskoulutusta kuin kokouksiakin varten. Tilat sijaitsevat Hanko-Hyvinkää tien nro 25 varrella, Lohjanharjulla, aivan keskustan tuntumassa. Kokousvieraiden ruokailuista huolehtii Ravintola Merituuli. Kokoustiloista löytyvät kaikki nykyaikaiset kokousvälineet.
Meriturvasta löytyy 14,20,30 ja 50 hengen kokoustilat. Lisäksi on Auditorio (60 hengelle) jossa käytössä videotykki,DVD-soitin,DV-ja VHS-videonaururi,TV,internet-yhteys,piirtoheitin ja äänentoistojärjestelmä. Meriturvassa on vuokrattavissa myös sauna (6-14 hengelle) + saunatupa.
Tilojen vuokrat: Luokka 35€/h, Auditorio 60€/h , Sauna + saunatupa 160€/3h. Päivän kokouspaketti alk. 30€/hlö. (min 20hlöä) Paketti sisältää luokkatilavuokran, aamukahvit,lounaan ja iltapäiväkahvit.
Merituuli
(019) 287 6633
Rajapartiokaari 6
Lohja
Paikkoja: 60hlö
Lohjan pelastautumiskoulutusyksikön yhteydessä toimivasta tilausravintolasta voit tilata ruokia aamiaisesta päivälliseen ravintolassa syötäväksi tai vaikkapa kokouskahvit aulatiloissa tarjoiltavaksi.
Idyllinen Myllyniemi tarjoaa ainutlaatuiset puitteet tuloksekkaalle kokoukselle ja seminaarille, onnistuneelle valmennukselle sekä mieleenpainuvalle juhlalle. Teemme kaikkemme, jotta kaikki onnistuneeseen kokoukseen tarvittava toimii. Ota yhteyttä ja olet tervetullut! Avoinna: Tilauksesta ympäri vuoden.
Ojamon kartano
044 - 369 1309Vähäojamonkatu 2, 08200 LohjaLohja
tourist(a)lohja.fiKokouspaikkoja: 40-50
Ojamon kartanon päärakennus sijaitsee Lohjanjärven rannalla lähellä Lohjan keskustaa (n. 4 km). Päärakennuksen on rakennuttanut 1850-luvun alussa everstiluutnantti Dimitri Swertschkoff venäläiseen empiretyyliin. Everstiluutnantti Dimitiri Swertsckoffin omistuksessa kartano oli v. 1847-63. Nykyisin kartanon omistaa Lohjan Kotiseutututkimuksen Ystävät ry:n perustama Vanha Lohja -säätiö. Tilaisuudet Ojamon kartanossa järjestää Eila Hietaharju 0503090739 tai Lohjan Juhlaserviisi 045-639 1129. Tilavaraukset hoitaa Lohjan matkailupalvelukeskus 044 - 369 1309.
Pohjolan Tuvat
019-348 464, 050-575 5636Honkaniemi 135, 08800 Lohjawww.pohjolantuvat.fiKokouspaikkoja: 25
Ryhmäpaikkoja: kesäisin 80, talvisin 30
Pohjolan tuvat sijaitsee Honkaniemessä Kirkniemessä Lohjanjärven rannalla. Pohjolan Tuvilla on ympäri vuoden ruokailumahdollisuus ryhmille (kesällä 80 hlö) sekä majoitusmahdollisuus upeissa kelohirsimökeissä. Ruoka- ja majoituspalveluiden lisäksi Pohjolan Tuvilla on harrastusmahdollisuuksia uinnista (myös avantouintia) melontaan ja kalastukseen. Pohjolan Tuvilla yhteistyökumppanit järjestävät ohjattuja kalastus- ja luontoretkiä sekä lumikenkäretkiä. Rannassa on myös mahdollisuus saunoa kelosaunassa tai vuokrata soutuvene ja lähteä kalaisalle Lohjanjärvelle joko yksin tai oppaan johdolla. Kesäterassi on avoinna juhannuksesta 31.7. asti arkisin klo 14-21 ja viikonloppuisin klo 14-23 Ryhmille terassi on avoinna myös aukioloaikojen ulkopuolella koko kesän, vain tilauksesta
Pois tieltä! kokous- ja saunatilat
0500 563 681
Kokouspaikkoja: 30
Pois Tieltä! tarjoaa vauhdikkaita hetkiä maastoautosafareilla. Pois Tieltä! tarjoaa myös juuri valmistuneet uudet kokous- ja saunatilat idyllisessä maalaisympäristössä. Saunatilat 15 hengelle ja kokoustilat 30 hengelle ovat valmistuneet vanhan maalaistalon päärakennukseen. Vain reilu ½ tuntia Helsingistä.
Järnefeltin sali, -max 70 hlö. -DVD-, VHS-, CD-laitteet, videotykki. Mahdollisuus kytkeä oma kannettava tietokone (myös langaton). 3 mikrofonia; kiinteä, langaton ja nipsumikrofoni.
Kaksi ryhmätyöhuonetta (6 ja 8 henkilölle), jotka voidaan yhdistää isoksi tilaksi. Mahdollisuus kytkeä oma kannettava tietokone (myös langaton).
Lasten ja nuortenosaston monitoimitila Pähkinä 50 m2. Max. 30 henkilölle. DVD-, VHS-, CD-laitteet, videotykki. Mahdollisuus kytkeä oma kannettava tietokone (myös langaton).
Kaksi tutkijan huonetta, joissa molemmissa tietokone ja skanneri. Omaa kannettavaa ja usb:tä voi käyttää.
Taidenäyttelytila Linderinsali.Varaukset ja tiedustelu Lohjan museo, puh. 019 369 4206. Koneet ja laitteet: Vahtimestari Jari Sohlberg, puh. 044-3741380. Tarjoilut hoitaa: Kahvio Kampus, Marjatta Salin, puh. 040-5863714 tai 019 331173
Ravintola Hannes on toiminut Helsingissä vuodesta 1994. Ravintolatoiminta muutti Lohjalle, entisen Vappulan koulun tiloihin 2009 ja paikka toimii tilausravintolana yli 100 hengelle. Hanneksen catering-palvelu toimii pääkaupunkiseudun lisäksi myös muualla Uudellamaalla. Ravintolan tiloissa on käytössä valkokangas, dataprojektori ja fläppitaulu. Tilat soveltuvat hyvin juhlille, kokouksille ja vaikkapa konsertille.
Avoinna: tilauksesta.Asiakaspaikkoja 120 sisällä, 40 ulkona. Sopii ryhmille.Täydet anniskeluoikeudet. Piano käytettävissä.
Tanhuhovi on Etelä-Suomen suurin tanssija huvikeskus. Tanhuhovissa tanssitaan huippuartistien tahdittamana. Tiloja voidaan käyttää myös juhla- tai kokoustiloina. Tanssisalin lisäksi löytyy kahvio, erilliset pubtilat A-oikeuksin, tunnelmallinen disco sekä kesäterassi. Lisäksi erillinen kabinettitila, jossa karaoke.
Tietola
(019) 341 990 tai 050 345 5022
Tietolantie 1, 08700 Lohja
Kokouspaikkoja: 100
Edullista kokous- ja juhlatilaa Virkkalan keskustassa, Tietolantie 1. Tietolan saliin mahtuu 80-100 henkilöä. Pöydät ja tuolit voi asetella tarpeen mukaan eri kokoonpanoihin. Tilaan kuuluu keittiö jossa on jääkaappi, sähköhella, mikro ja kahvinkeitin sekä mm. kahviastiasto 85 hengelle. Salissa on piano ja cd- soitin. Varaukset puhelimitse.
Kokoustilat käytettävissä 100 hengelle.
Villa Haikari
(019)331915
Haikarinkatu 2, 08100 Lohja
Kokouspaikkoja: 40
Ryhmäpaikkoja: 40
Lohjanjärven rannalla upea vanha puinen huvila, joka suojelukohteena tarjoaa romanttiset puitteet kahvitteluun, ruokailuun tai illanviettoon. Rannassa venelaituri ja uimaranta sekä tanssipaviljonki. Keskiviikkoisin lauletaan karaokea ja viikonloppuisin tanssitaan tanssiorkesterin tahdissa. Vieressä karavaanialue.
Klubitalon edustustilat tarjoaa juhlavat puitteet niin kokouksien, yritystilaisuuksien kuin myös perhejuhlien ja häiden viettämiseen. Käytämme hyviä raaka-aineita, joista ammattitaitoinen henkilökunta loihtii mitä ihanampia herkkuja. Upeita ruokia on helppo tarjoilla iloisin mielin. Ihmeitä teemme hetkessä, mahdottomat asiat vievät hieman kauemmin. Tilat 200-300 hengelle.
ST. Laurence Golf klubi- ja kokousravintola Väylä 19 on ravintola, jossa onnistuminen taattu. Tarjoamme Easy Dining -ruokaa, jossa tuoreet raaka-aineet yhdistyvät konstailemattomaan resepttikkaan. Tinkimätön asenteemme näkyy sekä päivittäin vaihtuvassa lounaassamme että à la carte -listassamme. Takaamme, että kaikki avaukset ravintolassamme osuvat keskelle väylää.
Åsvalla
019-324 019
Nummentie 39, 08100 Lohja
Kokouspaikkoja: 100-120
Åsvalla vuokrataan yksityisille, yrityksille ja yhteisöille,juhla-, hää-, kokous-, näyttely-, ym. käyttöön.Åsvalla on 1911 hirsistä rakennettu seurantalo, joka sijaitsee Lohjankeskustassa suurella tontilla maalaismaisemaa muistuttavassaympäristössä. Talo sijaitsee noin 60 km / 40 min Helsingistä.Talo on saneerattu kuluneen vuosikymmenen aikana ja keittiö konei-neen ja laitteistoineen uusittu täysin nykyajan vaatimuksia vastaavaksi.